Gdzie najtańsze nieruchomości w Polsce?

Gdzie najtańsze nieruchomości w Polsce?

Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się, gdzie można najtaniej kupić nieruchomość w Polsce. Oczywiście okazji cenowych nie brakuje w każdym województwie a także mieście, jednak czy jest konkretne miejsce na mapie Polski, które oferuje nam najtańsze nieruchomości? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania, dzięki którym będziecie mogli Państwo dowiedzieć się, gdzie poszukiwać najtańszych nieruchomości w naszym kraju. Gorąco zapraszamy do sprawdzenia dzisiejszej publikacji!

Najtańsze nieruchomości w Polsce

Aby móc określić, gdzie znajdziemy najtańsze nieruchomości w naszym kraju, musimy posłużyć się statystykami podanymi przez NBP. Według nich, w 2019 roku mogliśmy kupić naprawdę tanie nieruchomości - ich ceny były bardzo atrakcyjne, zarówno z punktu widzenia osób chcących pozyskać mieszkanie dla siebie, jak i dla inwestorów  poszukujących prawdziwych okazji cenowych.

Sprawdzając gdzie najtańsze nieruchomości w Polsce były oferowane w 2019 roku, zatrzymamy się na województwie lubuskim. Właśnie lubuskie oferowało nam najlepsze ceny mieszkań -  średnio płaciło się tam od 3870 zł/mkw w wypadku nowych inwestycji, natomiast mieszkania używane średnio plasowały się w cenie 3850 zł/mkw. Jak widać, jest to świetny zakres cenowy, który pozwalał nam znaleźć bardzo tanio obiekty mieszkalne do swojej dyspozycji, lub pod inwestycję.

Dokładnym przykładem może być Gorzów Wielkopolski, który oferuje nawet w bardzo atrakcyjnych, centralnych lokalizacjach, mieszkania o powierzchni 52 mkw za około 149 tysięcy złotych. Jest to cena, której nie uświadczymy nigdzie indziej, ponieważ atrakcyjne lokalizacje w mniejszych lub większych miastach sprzedają się o wiele drożej niż przykład, który Państwo widzą powyżej. W przeliczeniu na metry, jest to niecałe 3000 zł za metr kwadratowy.

Rekordziści według najtańszych nieruchomości

Oprócz danych bazowych, które zakładają najtańsze regiony i konkretne miasta, mamy także statystyki odnoszące się do konkretnych lokali, które były oferowane na sprzedaż w 2019 roku. Tutaj mamy ciekawych rekordzistów, ponieważ najtańsze nieruchomości wcale nie były oferowane w mniejszych miastach czy miejscowościach. Gdzie najtańsze nieruchomości w Polsce oferowane były w 2019 roku? Rekordzistą jest o dziwo miasto Łódź, które oferowało mieszkanie w cenie 12 tysięcy złotych za 32 metry kwadratowe. Zdziwieni? Niepotrzebnie, ponieważ jak się okazało, mieszkanie było w adekwatnym do swojej ceny stanie, a także znajdowało się w niezbyt ciekawej lokalizacji.

Kolejnym mieszkaniem, które wpisało się na listę rekordzistów, była nieruchomość w Bydgoszczy, oferowana za 59 tysięcy złotych - za 19 metrów kwadratowych. Tutaj mówimy już o bardziej realnej inwestycji, której cena była także dość odpowiednia do tego, co dostawaliśmy w zamian. Oczywiście nieruchomość była w zdecydowanie lepszym stanie, niż rekordzista z Łodzi. Jednak widać tutaj także przepaść cenową, która dzieli obie inwestycje. Trzeci rekordzista też będzie ciekawy. Choć cena za nieruchomość różni się minimalnie, mieszkanie oferowane w Warszawie robi wrażenie. Nieruchomość oferowana w cenie 60 tysięcy złotych za 20 metrów kwadratowych w stolicy to z pewnością bardzo dobry wynik. Trzeba przyznać, że mało kto spodziewał się tak niskiej inwestycji właśnie w mieście stołecznym. Oczywiście można domyślać się, w jakim stanie była owa nieruchomość…

Jak plasowały się inne miasta?

Jeśli chcemy wiedzieć, gdzie najtańsze nieruchomości w Polsce jeszcze możemy znaleźć, warto zaznaczyć takie przykłady, jak Białystok i cena 4500 zł/mkw, Kielce 4600 zł/mkw. Jeśli chodzi o rynek wtórny, to województwa, które są godne uwagi to oczywiście lubuskie, z miast - Katowice i Kielce z nieruchomościami w cenie 3600 zł/mkw, a także w Łódź - 3700 zł/mkw.

Jak widać, w Polsce są zakątki, które kuszą swoimi cenami. Na ogół wpływa na to mniejsza atrakcyjność otoczenia, a także niskie zainteresowanie nieruchomościami, bądź bardzo skromnym rynkiem nieruchomości i brakiem konkurencji na tym polu.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]