Jak sprzedać mieszkanie w lepszej cenie?

5 porad, jak sprzedać mieszkanie w lepszej cenie

Chcesz podnieść wartość swojego mieszkania? Sprawdź, co warto zrobić, by Twoje cztery kąty były pożądane na rynku nieruchomości w Bydgoszczy. Przy sprzedaży mieszkania warto mieć na uwadze te 5 aspektów: konkurencja, wygląd, marketing, sprzedaż przez agenta, a także doświadczenie wyjątkowości.


5. Porównaj ogłoszenia

Jeśli planujesz zamieścić ogłoszenie w sieci, warto wcześniej zaznajomić się z podobnymi ofertami mieszkań. Dowiedz się, kim są osoby, które mogą nabyć mieszkanie, a także - czym mogą kierować się podczas poszukiwań.

Serwisy ogłoszeniowe w internecie dają wiele możliwości także dla sprzedających! Możesz sprawdzić ceny podobnych mieszkań w Bydgoszczy, zobaczyć, co ich właściciele podkreślają w opisie, a także zweryfikować, co możesz jeszcze zaoferować.

Oferta, która zawiera coś, czego nie ma konkurencja, z pewnością przyciągnie uwagę. Czasem lepiej jest odczekać lub przeanalizować swoje oczekiwania względem ceny mieszkania. 

4. Atrakcyjny wygląd mieszkania

Zadbaj o to, aby mieszkanie prezentowało się jak najlepiej! Często nie trzeba nawet przeprowadzać remontu, a wystarczy małe odświeżenie. Pomalowanie ścian, drobne poprawki, dokładne posprzątanie mieszkania - to wszystko sprawi, że będzie prezentowało się schludnie i czysto. W takim przypadku minimalizm jest wskazany.

Ułożenie poduszek, zapalenie świec, czy świeże kwiaty w wazonie, też mogą sprawić, że kupujący zainteresuje się ofertą. To, jak przedstawisz swoje mieszkanie, będzie świadczyć o tym, jak o nie dbasz i że jest to coś więcej niż tylko pomieszczenia - to miejsce, gdzie można zamieszkać!

Zwróć uwagę również na wykonane fotografie mieszkania. Dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalna sesja zdjęciowa, która ukaże wszystkie zalety Twojego lokum. Nie należy jednak przesadzać z obróbką zdjęć, gdyż oczekiwania wobec mieszkania podczas oglądania mogą być zbyt wysokie. W efekcie kupujący zrezygnują z niego. Dlatego tak istotne jest, aby mieszkanie odświeżyć i uporządkować. Pamiętajmy, że nie zawsze to, co nam się podoba, przypadnie do gustu także kupującym.

3. Postaw na marketing oferty!

Jak dotrzeć do kupujących? Jeśli mieszkanie jest przygotowane, a Ty posiadasz już wszystkie materiały - czas się ogłosić. Doskonałe efekty daje publikacja na portalach ogłoszeniowych, które związane są z nieruchomościami. Warto takie ogłoszenia promować lub podbijać. Pamiętaj także o odpowiednim opisie Twojego mieszkania. Zawrzyj w nim wszystkie istotne informacje o powierzchni, liczbie pokoi, stanie oraz kosztach.

2. Spraw, by kupujący poczuł się jak u siebie!

Podczas spotkania wskaż zalety Twojego mieszkania. Poznaj kupującego i zbadaj jego potrzeby. Jeśli trzeba, zaznacz, że jest balkon, winda w budynku, spokojna okolica wokół, dobra komunikacja z centrum, a nawet piękny widok na panoramę miasta. Każdą zaletę warto podkreślić. Pokaż, że jest to miejsce, w którym można zamieszkać i poczuć się jak w domu. Nic nie jest bez wad, a jeśli jakieś się pojawiły dotychczas - wspomnij o nich. Zaznacz, że problem ten łatwo został rozwiązany!

1. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Chcesz samodzielnie pokazywać swoje mieszkanie i następnie je sprzedać? Żaden problem! Ty najlepiej je znasz, budynek, sąsiadów, a także plany dotyczące okolicy. Musisz jednak wiedzieć, że wiąże się to także z wieloma formalnościami oraz czasem, który musisz poświęcić, aby mieszkanie pokazywać i odbierać dziesiątki telefonów.

Dla niektórych kupujących możesz być także mało wiarygodny. Dlaczego? Opowiadasz, jak świetnie się tu mieszka, a mimo to się wyprowadzasz. Również Twoja perspektywa może nie być do końca obiektywna, co utrudni decyzję kupującemu.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura nieruchomości w Bydgoszczy. Sprzedawanie mieszkania przez specjalistę daje kupującym poczucie pewności. To także pewność dla Ciebie, że transakcja będzie transparentna i uczciwa.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]