Co lepiej kupić w czasach pandemii: mieszkanie, dom, czy ziemię?

Co lepiej kupić w czasach pandemii: mieszkanie, dom, czy ziemię?
 
Jednym ze skutków pandemii w dziedzinie nieruchomości jest zauważalny wzrost zainteresowania Polaków kupowaniem działek, zarówno budowlanych, jak i wypoczynkowych,oraz kupowania/budowania domów. Przymusowa izolacja, jakiej doświadczyliśmy w I kwartale 2020 roku sprawiła, że wielu z nas porzuciło swe dążenia do zakupu większego mieszkania na rzecz poszukania nieruchomości, która umożliwi spędzanie czasu na świeżym powietrzu, jeśli taka sytuacja jeszcze by się przydarzyła. Nic dziwnego - obcowanie nawet z najkochańszymi dziećmi, partnerem, a czasami i rodzicami, 24h na dobę non stop, okazało się dla części ludzi zadaniem bardzo trudnym do wykonania, testem cierpliwości i wytrwałości:-)
 
Ceny mieszkań vs ceny domów - co się opłaca?
 
O dziwo, pod kątem finansowym zakup domu często okazuje wręcz tańszy - w przeliczeniu na cenę 1 m2 nieruchomości - od zakupu lokalu mieszkalnego na rynku wtórnym czy pierwotnym, gdzie ceny nadal potrafią mocno,  niezbyt korzystnie, zaskakiwać. Na zadawane nam przez klientów od początku pandemii magiczne pytanie: "Kiedy spadną w końcu ceny mieszkań?" nadal odpowiadamy tak samo: nie wiemy, ponieważ nikt tego nie wie. Ale bardzo prawdopodobne, że ceny nie spadną, a po prostu zatrzyma się ich gwałtowny wzrost. Jeszcze 3 lata temu mieszkanie położone w Bydgoszczy w niskim bloku na osiedlu Błonie, na 3. piętrze, przeznaczone do remontu, oferowaliśmy kupującym za około 3700zł za metr kwadratowy. Dziś metr kwadratowy tej samej nieruchomości wyceniany jest już na co najmniej 4700zł- 5000zł. Z kolei mieszkania gotowe do zamieszkania bez nakładów finansowych, na rynku wtórnym średnio sprzedawane są w cenie 6000zł - 6500zł/1m2, w zależności od lokalizacji, piętra itp. Jednak nadal jest to lokal z rynku wtórnego - często w blokach czy wieżowcach z wielkiej płyty. Za taką cenę można by było wybudować i wykończyć niejeden dom...
 
Jak możemy pomóc?
 
Wrost zainteresowania zakupem domów i działek obserwujemy w naszym biurze na co dzień, dlatego też staramy się pozyskiwać dla naszych Klientów coraz to nowe oferty nieruchomości gruntowych, zarówno zabudowanych, jak i niezabudowanych. Zapraszamy więc Państwa do śledzenia nowości na naszej stronie internetowej poświęconej działkom: https://www.dobre-miejsce.pl/oferty/dzialki  oraz domom https://www.dobre-miejsce.pl/oferty/domy
Co ważne, po namowach naszych Klientów, rozpoczęliśmy współpracę z jedną z najbardziej rekomendowanych firm stawiających domy drewniane na terenie  całej Polski - ale na razie ciiiicho, sza :-)

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]