Czym jest home staging i dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Kilka prostych kroków, które ułatwią Ci sprzedaż mieszkania

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż warto o nią najpierw zadbać. Mieszkanie  powinno być bowiem nie tylko wysprzątane, ale również odświeżone i urządzone tak, aby trafiło w gusta większości potencjalnych klientów. Z pomocą przychodzą biura nieruchomości, które oferują pomoc tzw. home stagera. Specjalista ten doradzi nam, jak przygotować nieruchomość, by sprzedać ją szybko i z zyskiem. Przedstawiamy kilka prostych kroków, które ułatwią Ci sprzedaż mieszkania.


5. Twoje mieszkanie musi być nieskazitelnie czyste

Pierwszym krokiem na drodze do sprzedania mieszkania jest zadbanie o jego porządek i czystość. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby klient oglądający Twoją nieruchomość zobaczył pajęczynę wokół lampy, albo kurz na meblach. Przyjrzyj się dokładnie wszystkim zakamarkom, w których gromadzić się może brud, wyczyść dokładnie blaty w kuchni oraz armaturę w łazience. Jeżeli posiadasz pupila, należy pamiętać o dokładnym pozbyciu się sierści z wykładziny oraz tapicerki. Ład i porządek to już połowa Twojego sukcesu

4. Zadbaj o świeże i czyste powietrze 

Zaraz po wejściu do mieszkania klient odbiera jego atrakcyjność za pomocą wszystkich zmysłów, a więc nie tylko wzroku, ale również węchu. Jeżeli pierwsze, co potencjalny nabywca poczuje, to zapach zwiędłych kwiatów, zaduch, albo karma dla zwierząt, to może nie mieć już ochoty na dalsze zwiedzanie. Przed wizytą klienta przewietrz porządnie całe mieszkanie oraz pozbądź się wszelkich źródeł przykrych zapachów. Możesz też rozpylić zapach w aerozolu, a następnie otworzyć okna, by tuż przed oglądaniem mieszkania pozostała w nim tylko delikatna mgiełka odświeżacza. 

3. Postaw na funkcjonalną oraz komfortową aranżację

Wnętrze Twojego mieszkania powinno sprawiać wrażenie przestronnego, nawet jeżeli jego metraż wcale nie jest duży. Aby osiągnąć taki efekt, należy pozbyć się wszystkich niepotrzebnych mebli, starych i zniszczonych dywanów, a także niepasujących dekoracji. Wewnątrz Twoich szaf powinny znaleźć się poukładane ubrania, aby w trakcie oprowadzania móc pokazać ich pakowność. Usuń wszystkie niepotrzebne rzeczy, które zabierają pomieszczeniu wolną przestrzeń.

Mieszkanie na wynajem bądź na sprzedaż powinno mieć jak najbardziej uniwersalny i neutralny styl. Pochowaj wszelkie elementy wystroju, które nadają pomieszczeniom indywidualny charakter, między innymi:

  • zdjęcia,

  • rodzinne pamiątki,

  • dyplomy,

  • plakaty,

  • wszelkie przedmioty świadczące o religii.

2. Usuń wszelkie usterki oraz odśwież ściany

Na co dzień nie dysponujemy zbyt dużą ilością wolnego czasu. Dlatego też często po pojawieniu się jakiejś usterki nie podejmujemy żadnych działań, aby ją usunąć. Zwróć uwagę na to, czy nie cieknie Ci woda z kranu, czy drzwi nie skrzypią i czy nie przepaliła się gdzieś żarówka. Przeoczenie z pozoru drobnych mankamentów może skutkować tym, że klient będzie próbował negocjować cenę nieruchomości


Jeżeli Twoje ściany są już brudne, zachlapane, lub schodzi z nich farba, warto zdecydować się na odmalowanie mieszkania. Wybierz neutralną kolorystykę w odcieniach beżu, bieli, szarości, bądź delikatnych brązów. Te stonowane barwy nie tylko rozjaśnią przestrzeń, lecz również z pewnością trafią w gusta potencjalnych nabywców.

1. Skorzystaj z usług home stagera

Jeżeli nie wiesz, od czego należy zacząć modyfikację mieszkania, ani nie masz głowy do aranżowania wnętrz, skorzystaj z usług profesjonalnego home stagera. Specjalista doradzi Ci, jak odświeżyć oraz urządzić mieszkanie, by zwiększyć grono potencjalnych klientów. Home staging może obejmować działania zmierzające do osiągnięcia dwóch celów:


  • jeżeli chcesz kupić mieszkanie pod wynajem, ale potrzebujesz pomocy w aranżacji, aby czerpać zyski i cieszyć się zwrotem z inwestycji,

  • jeżeli chcesz sprzedać mieszkanie, ale zamawiasz usługę home stagingu, by podnieść jego wartość, a więc sprzedać nieruchomość szybko i w dobrej cenie. 


Już wkrótce powyższe rodzaje usług będą dostępne także w naszym biurze nieruchomości w Bydgoszczy. Jeżeli więc szukasz sposobu na ulepszenie swojego mieszkania, koniecznie śledź naszą stronę internetową  więcej informacji już wkrótce!


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]