Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? Wyjaśniamy!

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? Wyjaśniamy!

Inwestowanie w nieruchomości w 2020 roku to coś, co interesuje coraz większą ilość zarówno młodych, jak i starszych inwestorów. Jak wiadomo, rok 2020 jest cały czas przełomowy, pełen pytań bez odpowiedzi, co odbija się na wielu światowych i lokalnych rynkach. Jednym z nich jest bez wątpienia rynek nieruchomości, który od nowa definiuje się od marca 2020 roku. Dziś widzimy już pierwsze zmiany cenowe, które w niektórych wypadkach mogą wyjść mocno na korzyść inwestorów, chcących pozyskać swoje nowe nieruchomości w atrakcyjnych cenach.

Atrakcyjne ceny nieruchomości czekają

Pomimo trudnego czasu dla wielu ludzi w Polsce i za granicą, rynek nieruchomości cały czas ma perełki cenowe, które czekają na osoby posiadające odpowiedni kapitał do inwestycji. Jeśli chcemy ulokować swój kapitał, nieruchomości szczególnie dziś - w dobie abstrakcyjnie nisko oprocentowanych lokat bankowych - wydają się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, na które warto jest postawić.

Wielu ludzi posiadających nieruchomości, jest zmuszonych do obniżek cen. Wynika to nie tylko z szybkiej potrzeby pozyskania środków finansowych, lecz także w dużym stopniu z tego, iż w sytuacji związanej z koronawirusem, banki bardzo niechętnie udzielają kredytów hipotecznych. To z kolei zwrotnie wpływa na rynek, który musi od nowa weryfikować swoje ceny, aby móc sprzedawać nieruchomości. 

Nowe czy używane? Gdzie lokować swoje środki?

Naturalnie wszystko zależy od nas i naszego kapitału. Inwestycja powinna być też dopasowana do naszej strategii tak, aby móc w odpowiednim momencie wyciągnąć z niej zysk, którego oczekujemy. Dlatego też startując z małym kapitałem na rynku nieruchomości, odpowiednim byłoby poszukanie nieruchomości używanej, która sprzedawana jest w okazjonalnej cenie. Warto porównywać, analizować aktualny rynek, i wybierać takie nieruchomości, które wydają się być faktycznie okazją cenową.

Jeśli jednak nasz kapitał jest spory i możemy pozwolić sobie na większą inwestycję, możemy przejąć ciekawy lokal czy też nieruchomość zarówno po osobach prywatnych jak i firmach, które w związku z ostatnimi wydarzeniami musiały się pozbyć swoich budynków. Na przestrzeni ostatnich miesięcy inwestorzy zebrali swoje plony i już wiemy, dlaczego inwestować w nieruchomości właśnie w tym momencie. Rynek się odsłania i daje nam miejsca, które na przestrzeni ostatnich lat nie były dostępne do kupna lub wynajęcia, dlatego dzisiejszy czas na inwestycje wydaje się najlepszym.

Reasumując – dlaczego warto inwestować teraz?

Jeśli mamy kapitał, chcemy go wykorzystać. Rynek nieruchomości jest zawsze jednym z najbardziej łakomych kąsków. Szczególnie teraz, kiedy sytuacja finansowa zmusza wiele osób do sprzedaży miejsc bardzo atrakcyjnych. Inwestorzy pozyskują dziś nieruchomości na najlepszych warunkach.

Jeśli wiemy dlaczego inwestować w nieruchomości, wiemy doskonale, że czasy kryzysu dla inwestycji są tymi, które idealnie wpisują się w rozwój inwestorów. Osoby posiadające kapitał, mają możliwość przejmowania nieruchomości, które do tej pory były poza ich zasięgiem finansowym. Dziś można to zmieniać dzięki temu, że rynek nieruchomości w Polsce topnieje. Dlatego też, jeśli do tej pory nie byliśmy w stanie zrealizować naszej inwestycji, warto znów dokonać negocjacji ceny, która tym razem może wyjść na naszą korzyść.

Nawet, jeśli cena interesującej nas nieruchomości nie jest taka, jakiej się spodziewaliśmy, to idealny moment na podjęcie negocjacji, która będzie miała teraz swoje podstawy. W dobie kryzysu ciężej jest realizować sprzedaż nieruchomości, o czym sprzedający doskonale wiedzą. 

Dlatego jeśli interesuje nas konkretna nieruchomość, warto podjąć negocjacje cenowe właśnie teraz. Dziś możemy bowiem wynegocjować sobie cenę, o jakiej nie myśleliśmy jeszcze kilka miesięcy temu.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]