Koszty wykańczania mieszkania deweloperskiego

Ile może kosztować wykończenie mieszkania deweloperskiego?

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim wciąż wymaga dużego nakładu finansowego. Rosnąca inflacja, a w związku z nią, rosnące ceny ekip remontowych oraz materiałów wykończeniowych skłaniają nas do zaciągnięcia kredytu bądź pożyczki. Zanim jednak do tego dojdzie, warto jest oszacować najpierw potrzebny budżet i wiedzieć co będzie wliczało się w koszty wykończenia mieszkania pod klucz.Co wliczyć w koszta wykończenia mieszkania? 

Koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim to nie tylko meble, sprzęty AGD czy materiały wykończeniowe. Najczęściej decydujemy się na skorzystanie z usług fachowców od remontów, którzy liczą sobie za tak zwaną robociznę. Ekipa remontowa może sobie zatem policzyć osobno za malowanie ścian, położenie płytek, a także wszelkie przeróbki. 

Przed rozpoczęciem zakupów należy sporządzić szacowany kosztorys, który uwzględnia elementy wykończenia takie jak:

  • ściany,

  • podłogi,

  • sufity,

  • instalację elektryczną,

  • stolarkę okienną oraz drzwi,

  • wyposażenie oraz meble,

  • ogrzewanie,

  • oświetlenie.

Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego w 2022 roku

Na materiały wykończeniowe składają się nie tylko farby czy panele, ale również chemia budowlana. W tym przypadku wysoka cena świadczy o wysokiej jakości produktu. O ile tańszy zamiennik w przypadku farby może się sprawdzić, tak warto zainwestować jednak w dobrej jakości kafle i podłogę, których zmiana nie jest tak łatwa, jak odmalowanie ścian. 

Budżet inwestycji w dużej mierze zależy od ceny robocizny. Jeżeli mamy choć drobne doświadczenie w pracach remontowych, warto zdecydować się na samodzielne malowanie ścian, położenie paneli czy skręcenie mebli. 

Meble oraz sprzęty AGD muszą być przede wszystkim funkcjonalne, ale też powinny podkreślić estetykę całej aranżacji. Tutaj da się zaoszczędzić najwięcej, ponieważ można kupić tańsze wyposażenie (nawet używane) w równie doskonałym stanie, co luksusowe meble, zupełnie nie tracąc na ich użyteczności czy wyglądzie.

Stan deweloperski pod klucz nie zawsze jest zagwarantowany w umowie z wykonawcą. Ile może kosztować wykończenie mieszkania deweloperskiego w Bydgoszczy? To zależy od rodzaju i zakresu prac. Szacowany koszt wykończenia w najtańszym pakiecie, zapewniający opcję podstawową wykończenia mieszkania, to około 700 do 1000 zł za 1 m2. Najdroższe pakiety premium, przewidujące zastosowanie materiałów w jakości premium, kosztują nawet 1500-2000 zł/m2.


Szukasz mieszkania w stanie deweloperskim? Sprawdź ofertę biura nieruchomości z Bydgoszczy
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]