Nieruchomości - jak zacząć?

Nieruchomości - jak zacząć?

Kiedy zastanawiamy się nad swoim pierwszym mieszkaniem, czasami nie wiemy kompletnie, od czego zacząć. Wszakże chodzi o bardzo trudny element, jakim jest przejście przez całą machinę procesów, dzięki którym będziemy mogli kupić  nasze pierwsze lokum! Dlatego kluczowym jest odpowiednie przygotowanie się do tego tematu i znalezienie wszystkich właściwości, dzięki którym będziemy mogli pozyskać nasze mieszkanie w sposób szybki i wygodny.

Od czego zaczynamy?

Aby dobrze przygotować się do całego procesu, musimy najpierw się zastanowić, jakiego mieszkanie pragniemy. Jaka ma być jego lokalizacja? Blok czy wieżowiec? Czy balkon jest niezbędny? Jaki jest nasz pułap cenowy? Czy piętro jest dla nas istotne czy nie? Warto zacząć od poszukiwania konkretnej nieruchomości, którą jesteśmy zainteresowani. Znalezienie swojego pierwszego kąta, na którym zależy nam najbardziej, wcale nie będzie proste. Jeśli podchodzimy do tematu bardzo profesjonalnie, będziemy mieć szereg wymagań, które muszą zostać spełnione, ale dzięki temu znajdziemy nieruchomość, która będzie miejscem dla nas idealnym. Warto oglądać, umawiać się i sprawdzać możliwości, aby wiedzieć, na czym polega rynek nieruchomości i co możemy na nim znaleźć.

Warto też porównać najpierw mieszkania używane, a następnie nowe, pochodzące od deweloperów. Jeśli znajdziemy ciekawe mieszkanie zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym, warto porównać cenowo, co bardziej się nam opłaca. Jeśli lokalny rynek mieszkań używanych jest drogi, może warto pomyśleć o mieszkaniu nowym, które będzie w lepszym standardzie, pięknej okolicy, a także w bezpiecznym sąsiedztwie? Często szczególnie młodzi ludzie dochodzą do wniosku, że warto jest dozbierać środki do nowego mieszkania, które będzie perspektywą na wiele lat, natomiast cena takiego mieszkania może w dalszej perspektywie rozwoju osiedla lub dzielnicy tylko wzrosnąć cenowo. Mieszkanie z rynku wtórnego ma jednak również swoje niepodważalne zalety – często można wprowadzić się do niego niemal od razu, po lekkim odświeżeniu koloru ścian, i nie musimy mieć ogromnego budżetu, aby wykończyć mieszkanie „na gotowo”.

Mamy wybrane mieszkanie – co dalej?

W kwestii nieruchomości jak zacząć ze sprawami kredytowymi? Pomimo iż banki i kredyty hipoteczne to najbardziej skomplikowany proces, nie jesteśmy w nim sami. Wręcz przeciwnie, do naszej dyspozycji są liczni doradcy, którzy znają się na kredytach i doskonale wiedzą, jakie aktualne panują na rynku finansowym warunki i trendy. Dzięki temu odpowiednia osoba przeprowadzi nas przez cały proces kredytowania nieruchomości, da wiele istotnych rad i pomoże nam w znalezieniu kredytu, który będzie dla nas odpowiedni pod względem warunków finansowych.

Znajdujemy na rynku lokalnym doradcę kredytowego, który zajmuje się kredytami hipotecznymi. W tej kwestii warto oprzeć się na poleceniach – albo od znajomych, którzy korzystali i są zadowoleni z obsługi danej osoby, albo od biura nieruchomości, które współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi przez lata doradcami. Taka osoba przedstawi nam nasze możliwości na podstawie wywiadu z nami, który z kolei określi naszą zdolność kredytową. Doradca znajdzie odpowiedni wariant i nieruchomości jak zacząć staną się dla nas tematem o wiele łatwiejszym. Warto zaznaczyć, że nasze biuro nieruchomości Dobre Miejsce współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi w bojach o kredyty ekspertami, o których wiemy, że będą kierowali się w swojej pracy dobrem klienta i naprawdę zawalczą o realizację jego potrzeb finansowych.

Na czym polega rola doradcy?

Oczywiście na znalezieniu najtańszej i najlepszej w danej sytuacji oferty kredytowej. Wniosek kredytowy wysyła się zwykle do kilku banków, ponieważ zawsze istnieje ryzyko odrzucenia nas przez dany bank. Doradca kredytowy dobiera jednak oferty w taki sposób, aby znaleźć dla nas przynajmniej jeden bank, który nas przyjmie. Jeśli dostaniemy decyzję pozytywną, wtedy wiemy że nieruchomości jak zacząć będziemy mogli od podpisania umowy z bankiem, a następnie ze sprzedającym lub deweloperem, który będzie miał gwarancję tego, że bank podejmuje z nami współpracę, a my jesteśmy wypłacalni.

Nieruchomości jak zacząć - podsumowanie

Jak widać, zakup nieruchomości wcale nie jest trudny, jak się pierwotnie wydawało. Wystarczy dobrze rozejrzeć się na rynku pierwotnym i wtórnym, by znaleźć dla siebie odpowiednią inwestycję. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat formalności związanych z kupnem nieruchomości, negocjacją cen, ksiąg wieczystych, tego, jak zweryfikować stan prawny i finansowy danego mieszkania czy domu, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości w Bydgoszczy. W dalszych etapach będą towarzyszyć nam osoby, które doskonale znają się na swoim fachu, dlatego zakup lokalu oraz zdobycie kredytu nie powinno być wcale tak trudne, jakby mogło się nam wydawać.

Im bliżej będzie do finalizacji naszej inwestycji, tym wszystko będzie się dla nas wydawać prostsze i bardziej zrozumiałe. Na samym końcu stwierdzimy, że cały proces przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Potem już tylko  przyjdzie nam poczekać na klucze do naszego pierwszego, wymarzonego mieszkania, naszego „dobrego miejsca” i cieszyć się z realizacji marzenia o swojej pierwszej, własnej nieruchomości.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]