Wycena nieruchomości

Operat szacunkowy (inaczej: wycena) nieruchomości to dokument sporządzany przez uprawnionego do tego rzeczoznawcę majątkowego, mający moc urzędową. Dzięki niemu możemy poznać faktyczną wartość interesującego nas mieszkania, domu, działki niezabudowanej, budynku komercyjnego itp.

Najczęściej wycenę sporządza się dla celów bankowych - gdy np. chcemy kupić nieruchomość i sfinansować ją częściowo kredytem hipotecznym; w tej sytuacji bank może poprosić nas o dostarczenie operatu szacunkowego, dzięki któremu określi, jaką wartość prezentuje nieruchomość, którą chcesz zabezpieczyć otrzymany kredyt.

Czasami jednak potrzebujemy usługi rzeczoznawcy majątkowego w innych sytuacjach - otrzymanie nieruchomości w spadku, rozwód i konieczność podziału majątku - to tylko niektóre z nich.

Jeśli potrzebujesz rzetelnego i godnego polecenia rzeczoznawcy majątkowego z Bydgoszczy i okolic - zadzwoń lub napisz do nas! 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]